O nas

Jakub Pietrasik
Radca prawny, partner

Jakub PietrasikJest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Z wyróżnieniem ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Kurs Prawa Brytyjskiego i Europejskiego organizowany przez Uniwersytet w Cambridge.

Zdobywał doświadczenie w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych, gdzie zajmował się obsługą podmiotów m.in. z branży budowlanej, telekomunikacyjnej i reklamowej.

Specjalizuje się w obsłudze korporacyjnej firm, prawie budowlanym, prawie własności intelektualnej i prawie nowych technologii oraz w prawie sportowym. Jest również aktywnym prawnikiem procesowym i reprezentuje Klientów we wszelkiego rodzaju postępowaniach spornych.

Obsługuje przedsiębiorców budowlanych na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Reprezentuje Klientów przed sądami powszechnymi oraz arbitrażowymi. Posiada doświadczenie w sporach gospodarczych, w tym w sporach budowlanych związanych m.in. z wykonaniem infrastruktury stadionowej na Euro 2012. Obsługuje zarówno inwestorów, jak i generalnych wykonawców robót budowlanych oraz podwykonawców, nie tylko na etapie sądowym, ale również na etapie przygotowania inwestycji pod kątem prawnym. Zajmuje się także tematyką najmu komercyjnego.

Współpracuje z firmami technologicznymi, w tym firmami produkcyjnymi o ugruntowanej pozycji na rynku światowym, jak również start-upami tworzącymi oprogramowanie i aplikacje mobilne. Obsługuje agencje marketingowe oraz podmioty z branży telekomunikacyjnej, spożywczej i gastronomicznej. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu transferu technologii lub know-how oraz komercjalizacji praw własności intelektualnej.

Jest specjalistą od prawa sportowego. Przez wiele lat prowadził agencję sportową, w której reprezentował zawodników, kluby sportowe oraz podmioty gospodarcze prowadzące działalność na szeroko pojętym rynku usług i produktów sportowych. Specjalizuje się w zagadnieniach sponsoringu sportowego.

Jest autorem wielu artykułów fachowych z zakresu sporów korporacyjnych, zaskarżania uchwał zgromadzeń spółek kapitałowych, postępowania zabezpieczającego oraz problematyki szeroko pojętego prawa budowlanego.

Posługuje się językiem angielskim.

E-mail: jakub.pietrasik@gjplegal.pl
Telefon: +48 697 190 713