O nas

Wioletta Januszczyk
Radca prawny, partner

Wioletta JanuszczykJest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Prawa Niemieckiego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Odbyła staż w dziale prawnym ThyssenKrupp AG w Düsseldorfie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała przez wiele lat w znanej kancelarii prawnej. Reprezentowała Klientów w dużych sporach gospodarczych, sporach o ochronę praw autorskich, sporach o naruszenie dóbr osobistych, sporach budowlanych i wielu innych.

Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów z wielu branż, w tym z branży modowej, reklamowej, telekomunikacyjnej i mobilnych usług dodanych, budowlanej czy spożywczej. Brała udział w transakcjach obejmujących transfer praw własności intelektualnej.

Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie własności intelektualnej, z uwzględnieniem prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej, jak również w prawie mody, prawie nowych technologii, prawie reklamy i prawie nieuczciwej konkurencji.

Jest autorką artykułów z zakresu własności intelektualnej oraz współautorką książek: „Połączenie spółek kapitałowych. Instrukcja obsługi”, „Spółka komandytowa. Wehikuł podatkowy i bezpieczeństwo. Instrukcja obsługi” oraz „Przekształcanie spółek handlowych. Instrukcja obsługi”, wydanych przez ODDK.

Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

E-mail: wioletta.januszczyk@gjplegal.pl
Telefon: + 48 606 634 408